El Yıkama Etkinliğimiz, Özel Yenişehir Alp Burak Anaokulu’nda Devam Etti

El hijyeninin önemine dikkat çekmek adına “Sağlık Ellerimizde” projesi kapsamında Özel Yenişehir Alp Burak Anaokulu öğrencileri ile bir araya gelindi. El yıkama alışkanlığının edinilmesi ile pek çok önemli hastalığın önüne geçilebileceğinin anlatıldığı etkinlikte, minikler hem eğlenceli zaman geçirdi hem de doğru el yıkama tekniklerini öğrendiler. 


Özel Adatıp İstanbul Hastanesi Enfeksiyon Hemşiresi Özlem Kasar tarafından verilen keyifli eğitimi öğrenciler büyük bir dikkatle takip ederken, eğitimin hafızalara daha iyi yerleşmesi adına ise sunum, eğlenceli bir animasyon ile renklendirildi. Miniklerin hep bir ağızdan el hijyeninin önemini anlatan şarkıları söylemesi ile eğitim sona erdi. El yıkama talimatı ve evlerinde de kullanılmak üzere el yıkama karnelerinin öğrenciler ile paylaşıldığı etkinlik sonrasında ise Özel Adatıp İstanbul Hastanesi Kurumsal Pazarlama ve İletişim Yöneticisi İ. Hakkı İzmir ve Kurumsal Pazarlama Sorumlusu Serap Akgün Yüksel’in de katılımıyla doğru el yıkama teknikleri uygulamalı olarak gösterildi. 


El hijyeninin önemi konusunda farkındalığı artırmaya yönelik düzenlenen “Sağlık Ellerimizde” proje etkinliklerimiz, farklı eğitim kurumlarında gerçekleşmeye devam edecek.