Hastanemizde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlaması Gerçekleşti

“Daha güçlü kadınlar, daha güçlü bir toplum” anlayışı ile kadın istihdamına büyük önem veren Özel Adatıp İstanbul Hastanesi Yönetimi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.   


Özel Adatıp İstanbul Hastanesi Genel Direktörü Dr. İlke Er, farklı birimlerde görev alan kadın çalışanlarımızı ziyaret ederek bu özel günlerini karanfiller ile kutladı. Kutlama sonrasında ise Dr. İlke Er, “Sakarya ve İstanbul’da konumlanan her iki hastanemizde de kadın istihdamına önem veriyor ve bu konuda ciddi adımlar atıyoruz. Bugün itibarıyla, sadece İstanbul hastanemizde çalışanlarımızın yüzde 65’ini kadınlar oluşturuyor. Kadın istihdamına katkıda bulunmaya ve bu istihdamı arttırmaya devam edeceğiz. Adatıp Sağlık Grubu olarak  tüm kadınlara, huzurlu, mutlu ve eşit bir toplumda sağlıklı ömürler diliyoruz.” açıklamalarında bulundu. 


Hastanemize gelen her kadının çiçeklerle karşılandığı bu özel günde kutlamalar, Tıbbi Hizmetler Direktörümüz Prof. Dr. Ahmet Hilmi Kaya eşliğinde hastane yöneticilerimizin tüm kadın hekimlerimizi, hemşirelerimizi, hasta hizmetleri ve destek hizmetleri gibi tüm bölümlerde çalışan kadın personellerimizi tek tek dolaşmaları ile devam etti.