Hastanemizin En Minik Bebeği Taburcu Edildi

26 haftalık ve 940 gram ağırlığında dünyaya gelen hastanemizin en minik bebeği, yaşama azmi ve doktorlarımızın yoğun çabası ile hayata tutundu. Yenidoğan yoğun bakım ünitemizde iki ay boyunca özel bakım gören Sena bebek, 2 kiloya yükselerek sağlıklı bir şekilde taburcu edildi. 

Sema ve Nahit Daşdemir çiftine ilk annelik, babalık heyecanını yaşatan minik bebek, anne karnındaki 26. haftasında 940 gram olarak dünyaya gözlerini açtı. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanımız Op. Dr. Neslihan Alan tarafından gerçekleştirilen doğum sonrasında, gelişimini tamamlayabilmesi için yenidoğan yoğun bakım ünitesine alınan minik bebek, 64 gün süren tedavi sürecinin ardından hayata tutunarak 2 kilograma ulaştı. Sema ve Nahit Daşdemir çiftinin Sena ismini verdikleri bebek, hastanemizden sağlıklı bir şekilde taburcu olurken, yeni yaşamına merhaba dedi. 64 günlük hasret sonrasında bebeğine kavuşan çiftimizin mutluluğuna Genel Direktörümüz Dr. İlke Er, Tıbbi Hizmetler Direktörümüz Prof. Dr. Ahmet Hilmi Kaya, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanımız Dr. Recep Kavas, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanımız Op. Dr. Neslihan Alan da eşlik etti.

Taburculuk işlemleri sonrasında heyecanını ve duygularını paylaşan çiftimiz; “Bizim umudumuz, yol göstericimiz olan Neslihan Alan Hocamız ve prematüre bebeklerin umudu, onları yaşama bağlayan değerli hocamız Recep Kavas başta olmak üzere, yenidoğan yoğun bakım bölümünde çalışan tüm hemşirelerimize ve Özel Adatıp İstanbul Hastanesi’nin güler yüzlü personellerine gösterdikleri ilgi ve özverili çalışmalarından dolayı çok teşekkür ediyoruz. Bebeğimizin hayata tutunma çabası, doktorlarımızın ve hemşirelerimizin bebeğimizin sağlıkla taburcu olacağına dair inançları, hiç azalmayan enerjileri ile hayatımızın en zorlu sürecinin sonuna gelerek, özlemini çektiğimiz bebeğimize kavuştuk. Allah hepinizden razı olsun.” açıklamalarında bulundular.