Umman Sağlık Bakanlığı Heyeti'nden Hastanemize Ziyaret

Sağlık alanında güçlü işbirlikleri yapmak ve ülkemizin önde gelen hastanelerini yakından tanımak adına Türkiye’ye gelen Umman Sağlık Bakanlığı Heyeti, İstanbul’un yeni sağlık adası Özel Adatıp İstanbul Hastanesi’ne ilk ziyaretlerini gerçekleştirdiler.
 
Son yıllarda sağlık turizminde büyük gelişme gösteren Türkiye’de güçlü işbirlikleri adına bir takım sağlık çalışmaları yürüten Umman Sağlık Bakanlığı Heyeti, ülkemizde yaptıkları çalışmalar çerçevesinde 19 Aralık Salı günü Özel Adatıp İstanbul Hastanesi’ni ziyaret etti. Adatıp Sağlık Grubu Sağlık Yatırımları Grup Başkanı Uzm. Dr. Gökhan Öner, CEO Ozan Aydınlar, Özel Adatıp İstanbul Hastanesi Tıbbi Hizmetler Direktörü Prof. Dr. Ahmet Hilmi Kaya ve İşletme Direktörü Ersin Erkaya tarafından karşılanan heyet, hastanemizi daha yakından tanımak adına çeşitli incelemelerde bulundu. Yurtdışı Tedavi Komitesi Başkanı Dr. Abdullah AL Riyami, Yurtdışı Tedavi Komitesi Üyesi ve Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. Mohammed Jaafer, Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Said AL Busafi, Ortopedik Cerrahi Uzmanı Dr. Ahmed Rakan, Yurtdışı Tedavi Komitesi Üyelerinden Mr. Tamim AL Jabri ve Mr.Talal AL Rawahi’den oluşan konuk heyete hastanemiz ile ilgili kısa bir sunum yapıldı. Sunum sonrası hastane yönetimimiz ile birlikte saha turu gerçekleştiren konuk heyet, bölüm ziyaretlerinde de bulunarak hekimlerimizle görüşmeler sağladı.
 
Sağlık alanında ülkemizde yapılan güçlü yatırımları göstermek adına son derece yararlı geçen ziyaret sonunda Sağlık Yatırımları Grup Başkanı Uzm. Dr. Gökhan Öner konuk heyete ziyaretleri dolayısıyla teşekkür etti ve şu açıklamalarda bulundu: “Her geçen gün büyüyerek Avrupa’nın önemli sağlık merkezlerinden biri haline gelen Türkiye’de hem sağlık alanındaki başarımızı ortaya koymak hem de ülke ekonomisine katkıda bulunmak için hastanemizi sağlık turizmi konusunda uluslararası boyuta taşımayı hedefliyoruz. Güçlü hekim kadromuz ve tanı - tedavide teknolojinin ulaştığı en üst düzeyde verdiğimiz hizmetimiz ile çok kısa süre içerisinde sağlık turizmi konusunda dikkat çekecek başarılara imza atacağız. 2017 Eylül ayında hasta kabulüne başlayan hastanemize bu kadar kısa süre içerisinde yurtdışından ilk heyetin gelmesi bize ayrı bir mutluluk ve onur vermiştir.”