Uzm. Dr. Gülay Demirdağ, Cebir Koleji Öğrencilerine Sağlıklı Yaşam Tavsiyelerinde Bulundu

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanımız Dr. Gülay Demirdağ, Cebir Okulları Kurtköy Kampüsü’nde ilkokul öğrencilerine yönelik sağlıklı yaşam eğitimi gerçekleştirdi.

Üçüncü sınıf öğrencileri ve öğretmenleri ile bir araya gelen Uzm. Dr. Gülay Demirdağ’ın eğitimi, öğrencilerin de katılımı ile interaktif bir şekilde gerçekleşti. Demirdağ, sağlıklı bir hayatın ilk temelinin kişisel temizlik olduğunu belirterek, el hijyeninin kişisel bakımda çok önemli bir faktör olduğunu dile getirdi. Doğru el yıkamanın nasıl olması gerektiğini uygulamalı olarak anlatan uzmanımız, öğrencilerden bu konuyla ilgili gelen soruları da yanıtladı.

Uzm. Dr. Gülay Demirdağ’ın üzerinde durduğu bir diğer konu ise sağlıklı beslenme oldu. Çocukların severek tükettiği abur cuburların sağlık üzerinde nasıl olumsuz etkileri olduğunu aktaran Demirdağ, öğrencilere sağlıklı atıştırmalıklar konusunda da örnekler verdi. Keyifli ve öğretici geçen etkinlik sonrasında öğrenciler ve öğretmenler Uzm. Dr. Gülay Demirdağ nezdinde hastanemize teşekkürlerini ilettiler.